Рецепти и сготви си сам

Модератор: Rainbow

Потребителски аватар
Rainbow
Регистриран: нед юни 18, 2017 9:48 pm

Рецепти и сготви си сам

Мнение: # 100Мнение Rainbow
вт юни 27, 2017 2:02 pm

Здравейте, скъпи дами! Казвам се Деси и от 10 години живея в Швеция, където работя като готвач. В тази категория ще ви представям разнообразни ястия (студена кухня, топла кухня и сладкарство) от традиционната скандинавска кухня, с която съм вече добре запозната.
Приветствам идеи и рецепти и от всички вас (придружени със снимков или видео материал)! Ще се радвам да украсим богато трапезата в това местенце и да си оближем пръстите от българска традиционна кухня, а защо не и присъствие на други култури. Особено ще се радваме на ваши лични творения!😙😙😙😙😙😙

Потребителски аватар
Rainbow

Re: Рецепти и сготви си сам

Мнение: # 101Мнение Rainbow
вт юни 27, 2017 2:20 pm

Изображение
Ето и първата рецепта от мен.
Ребърца на фурна:
1кг ребра
Подправки за грил
Сол,черен пипер,олио,мед
Приготвяне:
Овкусявате хубаво ребрата с подправките и мед. След което слагате малко олио и се натриват се едно хубавичко. Печът се на фурна 170 градуса за около 40 минути. Бързо лесно и супер вкусно. Биха си паднали с една хубава зелена салатка и студена биричка а за ценителите може и червено вино.
Да ви е сладко🙈🙈🙈🙊🙊😙😙😙

RominaRoGeorgieva
Регистриран: ср юни 21, 2017 9:08 am

Мнение: # 134Мнение RominaRoGeorgieva
чет юни 29, 2017 4:12 pm

Искам много да си направя една супа от червено цвекло. Пробвала ли си да я правиш? Яла съм я веднъж и беше божествена... Ако имаш някаква по - интересна рецепта (но да е по-лекичка) сподели, щом си професионалистка :)
.. защото камъкът, за разлика от дървото, от въздишка не разбира...

Потребителски аватар
Rainbow

Мнение: # 139Мнение Rainbow
чет юни 29, 2017 7:17 pm

Здравейте, Ромина !
Правила съм такава супа. Доста лесна и много приятна.
Цвеклото се обелва ,нарязва се в зависимост от желанието на ситни кубчета ,лук на ситно. Ако ще пасираш супата всичко може да на едри кубчета. Вари се до готовност на цвеклото да омекне . Подправки на вкус (сол,пипер и малко вегета).
Както казах ако не обичаш кубчета я пасираш. Аз обичам да експериментирам и бих сложила на края малко сметана за готвене и да поври леко,но не много. Ако е водна може да се сгъсти с малко брашно разбъркано във студена вода и през цедка бавно се добавя на края и същевременно се бърка до желаната гъстота.Иначе друг вариант е когато супата е готова (пасирана или на кубчета ) да се сложи в чиния и отгоре една лъжичка кисело мляко. Аз бих сложила в киселото мляко ситно нарязани пресни билки,но ако не обичате билки стига и кисело мляко. Бих препоръчала и прясно изпечен хляб или багетки намазани с масло 😊😊😊😊😊😊
Надявам се да ви е вкусно и да съм помогнала с изчерпателен отговор на въпроса.

Потребителски аватар
gadinka80
Регистриран: чет юни 22, 2017 3:48 pm

Мнение: # 156Мнение gadinka80
пет юни 30, 2017 7:31 pm

Здравейте, Деси ! Бихте ли ми помогнали как да си приготвям броколи. Не ги консумирам, защото не мога да ги приготвям. Първия ми опит ги преварих, не ги бланширах добре и стана една каша, което ме отблъсна за по нататъшни опити.Бих искала да им хвана цаката, както се казва. Например със сирена и сметана. На заведенията си облизвам пръстите а у дома съм по ниска от тревата защото не мога да ги приготвя.

Потребителски аватар
Rainbow

Мнение: # 160Мнение Rainbow
съб юли 01, 2017 6:49 pm

Здравей !!
Извини ме че пиша толкова късно. Разбира се бих ти помогнала 😊😊
Слагаш вода на котлона с малко сол. Когато заври слагаш броколите във водата . Вари ги 7-8 минути . Не мога само да разбера точно искаш да има сирена ?
Единия вариант е да го сложиш в тава и да ги поръсиш със сирената и да ги объркаш след това сол,черен пипер и във фурната.
Другия вариант е на тиган пак по същия начин овкусени ,но на фурна стават много по добре и по вкусни. Надявам се да съм ти помогнала със съвета ми 😊😊😊😊😊

Отговори

Върни се в “Рецепти и сготви си сам”